Наскоро
Даска за пловење SUP Jobe Yarra Elite 10.6
Даска за пловење SUP Jobe Yarra Elite 10.6
Даска за пловење SUP Jobe Yarra Elite 10.6

Даска за пловење SUP Jobe Yarra Elite 10.6

ИД Број: 486423011

Дали сте подготвени за следниот чекор во веслањето во стоечка положба? Ви го претставуваме пакетот Jobe Yarra Elite 10.6. Се издигнавме над себе со воведувањето на Elite СУП-овите. „Секогаш има простор за подобрување“ едноставно не важи за пакетот Yarra Elite. Елитната верзија на нашиот Yarra 10.6 е преполна со иновации од следната генерација како нов систем за кука, сендвич лента, карбонски шини и многу, многу повеќе! Ги додадовме и најпремиум потребните додатоци за да ви го дадеме најдоброто можно искуство. Погледнете го пакетот Jobe Yarra Elite 10.6 и видете зошто е ова крем де ла крем. Патем, дали знаевте дека секој СУП од Jobe доаѓа со гаранција од 5 години!

5 години гаранција
Доделена како најдобра плочка за надувување од страна на списанието SupConnect
Нелизгава шема на пена EVA: Мека подлога за удобно SUPing, без разлика колку е долга вашата турнеја
Лесна конструкција за шиење со X-stitching
Мрежа за складирање банџи
Лесна за носење рачка од неопренови со држач за лопатка
Halkey Roberts Valve 8"
EZ перка за заклучување
Двојна жичка на горниот и долниот дел за подобрена контрола
Карбонски страничен ѕид: Додадена вкочанетост за поголема реакција
Доаѓа со водоотпорни кеси за прицврстување на врвот и опашката преку нашиот D-прстен на системот за кука на врвот и на опашката
Рамен поводник
Технологија за поврзување со топлина: подобар квалитет на слојот и најлесна конструкција на пазарот
Отстранлива мрежа за складирање банџи
Сендвич лента: залепени шевови на врвот и на дното на таблата за поголема издржливост
Помош за лепенка за вентили
Рокер за нос: 9", опашка рокер: 0"
Препорачана тежина на возачот: до 140 кг
Тежина на табла: 9,7 кг
Тежина на пакувањето: 14,7 кг
Димензии: 10'6" x 32" x 6" | 320 x 81,3 x 15cm
Обем: 310 литри
Пакетот содржи: Aero Elite Yarra SUP плочка 10,6, прилагодлива лопатка од 100% јаглерод, 1 голем водоотпорен ранец, 1 мала торбичка за сушење, пумпа со тројно дејство, појас за појас со брзо ослободување, 10 / 3,04m намотан поводник
Цена: 0 ден